EHE ~ TARBEKLAAS kõrvarõngad ROSALIE

24,40 €
Rippuvad mulliga kõrvarõngad ROSALIE. Ehete loomisel kasutatud vaasi on loonud Tarbeklaasi meisterpuhuja Mihhail Mišalagin, kelle kataloogitoode oli väike värvilise sisuga vaas Rosita. Öövaas on samasuguse rillimustriga, kuid pikemaks venitatud. 'Mihha' Mišalagini käte alt tuli palju kauneid Tarbeklaasi kataloogitooteid, kuid ka töö kõrvalt enda lõbuks, kingituseks ja nn. öötööna valminud suurepäraseid vaase. Kuivõrd ta oli väga hea puhuja, siis on ka tema poolt öösel tehtud vaasid kenad. Just selline on ka Lili poolt meile saadetud vaas, millise Tarbeklaasi Fännid Facebookis on hellitavalt nimetanud Rosalitaks. Meie nimetasime sellest vaasist saadud ehteseeria kombineerides Rosalita ja Lili nimesid - Rosalie. Ilus ja pidulik. Mihhast saab lugeda artiklist. https://sakala.postimees.ee/551052/kes-kuuma-klaasiga-kord-nappu-korvetand-see-jaabki-polema Taaskasutusehtete klaas sisaldab mulle ja siirusid ja viirge, vana klaasi ümbertöötlemisel lisandub teinekord ootamatuid efekte - mis on iseloomulikud ja ainulaadsed, sest sulatusse minev 40-50 aastat vana ese on oma elus mõndagi näinud. Ehte mõõdud: Kõrvarõnga kaal: S - 3-4,5 gr M - 4,5-6 gr L - 6,5 -8 gr Suurus: klaaskuuli läbimõõt 15-20 mm 925 hõbedast lahtise konksuga ehte üldpikkus 38 mm, ja hõbetatud traadist suletava konksuga ehte üldpikkus 45-50 mm Materjal: taaskasutatud Tarbeklaasi tehase klaas, 925 hõbedast lahtine konks või suletav hõbetatud traadist konks. Pakend.
Läbi müüdud

EHE ~ Tarbeklaas -
on ehete ja väikesesemete seeria, mille valmistamiseks kasutan  Eesti klaasitehaste Tarbeklaas (ka Lorup, Meleski) purunenud tarbeesemeid.
Tehas keetis klaasimassi ise ja selleks kasutati osisena ka Piusalt kaevandatud liiva, mis teeb selle materjali ühele klaasikunstnikule väga armsaks – sellist Eestis toodetud klaasmaterjali, mida väikestuudio vahenditega ümber töödelda saab, tänapäeval enam saada pole.
Seega on seeria EHE~Tarbeklaas üsna Eesti Oma.
Tarbeklaasis töötasid nimekad klaasidisainerid ja praeguseks on 1993.aastal töö lõpetanud tehase tooted saanud uue hingamise kollektsioonides ja kodudes. Väärtuslike esemete purunemisel on kahju neid ära visata.

Klaas on lõputult taaskasutatav materjal ja klaasikildudele uue elu andmine koos viitega algtootele, on omamoodi Eesti klaasiajaloo talletamine ja tutvustamine.
Vana klaasi ümbertöötlemisel jääb esemetesse efekte - mulle ja viirgusid - mis on iseloomulikud, kuid ka ainulaadsed, sest sulatusse minev ligi 35-75 aastat vana ese on oma elus mõndagi kogenud.