Kolmas klaasielmeste klubiõhtu ALKEEMILISES võtmes

Neljapäeva õhtuti kokku veerev klaasielmeste klubi avastas sel korral erinevate klaaside kokkupuutel tekkivaid värvimänge-reaktsioone.  Mis juhtub, kui elevandiluu sulab üheks türkiisiga või kui erivärvi klaasikillukesed kihtidena helmestele rullida?
Elevandiluu värvi klaasist helmed türkiisi toonis täppidega
Saage tuttavaks, ülal oleval pildil on klubilase Kalli elevandiluu (ivoryhelmed türkiis (turquoise) täpikestega. Elevandiluu võtab kuumutades marmorja ilme. Türkiisist täpikeste ümber tekib temaga kokkupuutel mustjas pruun metaljas säbruline kontuur. Lihtne võte kahe erineva klaasi koos kasutamisel värvikama ja mänglevama tulemuse saamiseks.

Klaasiga töötamisel on paratamatu, et tekib klaasipuru-kilde. Kui õnnestub sama koefitsendiga (number, mille jälgimine on hirmus tähtis - nimelt erineva koefitsendiga klaaside kokku sattumisel pole erilist lootust, et valmiv ese terveks jääb) klaasid kokku koguda, saab neid klaashelmeste kaunistamisel kasutada. Meie Maiu rullis sel korral oma helmestele klaasipurust-kildudest abstraktsed maalid. Ka neil võib märgata ülal kirjeldatud elevandiluu ja türkiisi kokku sulamisel tekkivaid graafilisi tumedaid kontuure.


Klaasikillu mustrilised helmed I osa

Klaasikillu mustrilised helmed II osa
KlaaOma vahel kokku sulades reageerivaid klaase on palju. Tasa pisi teeme nendega siin blogis tutvust. 


Eelmine
Klaasielmeste klubi teine kokkusaamine

Vastused puuduvad

Email again: