Tarbeklaasist - EHE~TARBEKLAAS


EHE~TARBEKLAAS on Ideeklaasi taaskasutusprojekt, mille raames kasutame materjalina omaaegse Tarbeklaasi ja selle eel- ning järelkäijate klaasmaterjali.
Klaas on materjalina peaaegu lõputult taaskasutatav, teda saab ikka ja jälle ümber sulatada, keeta ja vormida. Omaaegsed Eesti aladel tegutsenud klaasitehased (Lorup, Meleski, Tarbeklaas ja paljud väikesed töökojad) kasutasid toormaterjalina peamiselt Eesti aladelt kaevandatud puhast liiva, kuulsaim liivavaru pärines Piusast, kuid valget klaasiliiva peitub meie maapõues mujalgi. Klaasiliiv moodustab 60% klaasi koostisest, seega on siin toodetud klaasi taaskasutamine üks võimalus vääristada ühelt poolt meie oma Eesti materjali kui ka meie klaasitehaste pärandit - koos taasloodud esemetega näitame me ka algallikat, tutvustame esemete saamislugu ja loojaid.
EHE~TARBEKLAAS tooteseeria ehteid saab osta meie E-POEST, t
vähehaaval tutvustame klaasi taaskasutust ja käitlemist ka oma BLOGis.

EHE~TARBEKLAAS toodete loomiseks võtame inimestelt vastu purunenud või kasutuks osutunud Eesti tehaste klaasmaterjali (eelistatud on värviline klaas). Annetajatele pakume vastutasuks mõne toote (ehte, minipudeli, jõulukuulid vms. - saatja valikul) nende enda saadetud esemest või värvieelistuse korral mõnest muust samaväärsest.

Purke-pudeleid palume mitte pakkuda, sest need on toodetud väga kõvast/tugevast klaasist ja neid on väga keerukas ümber töödelda.
Kel huvi midagi saata, siis võib need läkitada ükskõik millisesse Kärdlas, Hiiumaal asuvasse pakiautomaati (DPD Kärdla Selver, Smart Kärdla Selver, Omniva Tormi Konsumi; Kalli Sein -5032246), eelnevalt oleks hea ühendust võtta kas meili või kontaktivormi kaudu, nii jäävad kontaktid kenasti alles.
EST