EHE - TARBEKLAAS hõbedast konksuga kõrvarõngad MINNA

24,00 €
Rippuvad mulliga kõrvarõngad. 1970-ndatel kunstnik Mirjam Maasikase kujundatud ja Tarbeklaasis toodetud rohekast suitsuklaasist morsikannust INNA valmistatud eheteseeria MINNA hõbedast konksuga kõrvarõngad. Taaskasutusehtete klaas sisaldab mulle, siirusid-viirusid. Vana klaasi ümbertöötlemisel lisandub teinekord ootamatuid efekte - mis on iseloomulikud ja ainulaadsed, sest sulatusse minev ligi 50 aastat vana ese on oma elus mõndagi näinud. Ehte mõõdud: Klaaskuuli läbimõõt. 16-18 mm, Ehte kogupikkus hõbedast lahtise konksuga 45 mm, kaal 7,6 - 7,7 gr ehte kogupikkus suletava konksuga 55 mm, 6,8 - 7 gr Materjal: taaskasutatud Tarbeklaasi tehase klaas, hõbedast konksud.
Lisa ostukorvi

EHE ~ Tarbeklaas -
on ehete ja väikesesemete seeria, mille valmistamiseks kasutan  Eesti klaasitehaste Tarbeklaas (ka Lorup, Meleski) purunenud tarbeesemeid.
Tehas keetis klaasimassi ise ja selleks kasutati osisena ka Piusalt kaevandatud liiva, mis teeb selle materjali ühele klaasikunstnikule väga armsaks – sellist Eestis toodetud klaasmaterjali, mida väikestuudio vahenditega ümber töödelda saab, tänapäeval enam saada pole.
Seega on seeria EHE~Tarbeklaas üsna Eesti Oma.
Tarbeklaasis töötasid nimekad klaasidisainerid ja praeguseks on 1993.aastal töö lõpetanud tehase tooted saanud uue hingamise kollektsioonides ja kodudes. Väärtuslike esemete purunemisel on kahju neid ära visata.

Klaas on lõputult taaskasutatav materjal ja klaasikildudele uue elu andmine koos viitega algtootele, on omamoodi Eesti klaasiajaloo talletamine ja tutvustamine.
Vana klaasi ümbertöötlemisel jääb esemetesse efekte - mulle ja viirgusid - mis on iseloomulikud, kuid ka ainulaadsed, sest sulatusse minev ligi 35-75 aastat vana ese on oma elus mõndagi kogenud.