Neljapäeva õhtuti kokku veerev klaasielmeste klubi avastas sel korral erinevate klaaside kokkupuutel tekkivaid värvimänge-reaktsioone.  Mis juhtub, kui elevandiluu tooni klaas sulab üheks türkiisiga või kui erivärvi klaasikillukesed kihtidena helmestele rullida?
Elevandiluu värvi klaasist helmed türkiisi toonis täppidega


Saage tuttavaks, ülal oleval pildil on klubilase Kalli elevandiluu (ivoryhelmed türkiis (turquoise) täpikestega. Elevandiluu võtab kuumutades marmorja ilme. Türkiistäpikeste ümber tekib temaga kokkupuutel mustjaspruun metaljas säbruline kontuur. Lihtne võte kahe erineva klaasi koos kasutamisel värvikama ja mänglevama tulemuse saamiseks.

Klaasiga töötamisel on paratamatu, et tekib klaasipuru ja -kilde. Kui õnnestub sama koefitsiendiga (number, mille jälgimine on tähtis - nimelt erineva koefitsiendiga klaaside kokku sattumisel pole erilist lootust, et valmiv ese terveks jääb) klaasid kokku koguda, saab neid klaashelmeste kaunistamisel kasutada. Meie Maiu rullis sel korral oma helmestele klaasipurust-kildudest abstraktsed maalid. Ka neil võib märgata ülal kirjeldatud elevandiluu ja türkiisi kokku sulamisel tekkivaid graafilisi tumedaid kontuure.
Klaasikillu mustrilised helmed II osa
Omavahel kokku sulades reageerivaid klaase on palju. Tasapisi teeme nendega siin blogis tutvust.